Kitabınız, Kırmızı Balon Yayınevi güvencesinde…

Kitabınız, Kırmızı Balon Yayınevi güvencesinde…

Her şeyden önce Kırmızı Balon, yazarlar ile kurulmuş bir yayınevi olup  Dürüst Yayıncılık kaygısı taşıyan ve ürettiği her eserde aynı şeffaflığı gözeten bir yayınevidir. Bizim için ”Kitap Çıkarmak” bir hedef değil sadece yeni bir başlangıçtır. Bu yayıncılık ilkesi ile çıkardığımız bütün kitaplarımızı bir kenara koymaz, her bir kitabımızın filizlenip büyümesi, çiçekler açıp herkese dokunabilmesi için var gücümüzle çalışırız.

kitap mı yazdınız ?

Kırmızı Balon Yayınevi

Teknik Ekibimiz

 • Ön değerlendirmeden geçen eserleri, alanında yetkin çalışma arkadaşlarımız ile editoryal, redaksiyon, son okuma gibi çalışmaları titizlikle yaparak her düzenlemeyi ve neden yapılması gerektiğini yazarlarımız ile paylaşıp onların onaylarına sunuyoruz. Hiçbir aşamayı yazarından onay almadan devam ettirmiyoruz.
 • Öncelikle yazarın fikrini aldığımız kapak çalışmalarında; editörün, tasarımcının ve yayın koordinatörünün de kitap için en uygun ve dikkat çekici fikirlerini harmanlayarak yine son karar verici olan yazarın onayına sunuyoruz. Profesyonel bir kapak tasarımının; kitabın içeriğini yansıtması, rafta dikkat çekebilmesi ve ilgi odağı olabilmesi gerektiğinin farkında olduğumuz için kitabın vitrini olan tasarımın en az içeriği kadar önemli olduğunun farkındalığı ile profesyonel bir tasarım ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 • Editoryal işlemi, redaksiyonu, mizanpajı ve tasarım gibi teknik işlemlerin her aşamasını yazarlarımızın da takip edebilmesi ve istediği zaman istediği değişiklikleri anında bildirebilmeleri için kitaba özel bir WhatsApp grubu kurarak teknik ekip ile anında iletişim kurabilmelerini sağlıyoruz.

 

Sosyal Medya, Reklam ve Tanıtım

Sosyal medyanın gücüne gerçekten inanıyoruz!

 • Sosyal medya bizim için olmazsa olmazlar arasında. Bunun için tüm teknik işlemler bittikten sonra kitabın tanıtımı için onlarca MOCK-UP hazırlayıp web sayfamız, Facebook, İnstagram, Twitter ve bookstagram sayfalarında kitaptan önemli pasaj alıntıları ile tanıtımlar gerçekleştiriyoruz.
 • Yine sosyal medya hesaplarımızdan kitabın tanıtımı için ücretsiz olarak kısa tanıtım videoları hazırlayıp okuyucuya daha etkili dokunuyoruz.
 • Çıkan kitaplarımızı,  50 kişilik önemli bookstagramdan ( kitap yorumcuları) oluşan okuma grubuna gönderiyor, onların kitaplarımızı okuyup yorumlamasını istiyoruz. Bu sayede sosyal medyada 50.000 kişilik organik bir etkileşim gerçekleştirmiş olup kitabın kitapseverlere ulaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca grup üyeleri Türkiye’nin en büyük kitap etkileşim ağı olan 1000kitap.com’da kitaplarımızdan alıntılar yapıp paylaşarak kitabın okunma sayısını ve görünürlüğünü de artırmış oluyor.
 • Yazarlarımız ile sosyal medya hesaplarımızda canlı yayın etkinlikleri yaparak okurların onları ve kitaplarını daha yakından tanımalarını sağlamaya çalışıyoruz.
 • Yazarlarımızdan kitapları için kısa videolar çekmeleri istiyor bu videoları sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak kitaplarını daha iyi tanıtmaya çalışıyoruz.
 • Kitaplar ile ilgili olan tüm etkili filtreler ile sosyal medyada sponsorlu reklamlar vererek kitabın doğru hedef kitlelerine ulaşabilmesini hedefliyoruz.
 • Yayınevimizin tüm yazarlarını bir platformda buluşturuyor, birbirlerini destekleyip etkileşimlerini artıra bildikleri sosyal medya etkinlikleri yaparak yazarlarımızın ve kitaplarının sosyal medyadaki popülaritesini artırmaya çalışıyoruz.

 

Dağıtım Ağımız

Öncelikle ”Kitabınız Türkiye’deki bütün kitapçılara girer.” diyerek sizi kandırmaya çalışan yayınevlerine itibar etmemenizi rica ederiz. Kitabınızın dağıtım yolculuğu genel olarak şöyledir:

 • Bütün kitaplarımız, Türkiye’nin bütün online kitap mağazalarında %30’a varan indirimler ile satışa açılmaktadır. (D&R, İdefix, Babil, Kitapyurdu, BKM Kitap, Amazon, Trendyol, Emek Kitap, Kitapseç, Kidega vb. onlarca kitabevi)
 • İstediğiniz taktirde, kitabınızın Avrupa ülkeleri ile buluşma şansına sahiptir.
 • Yayımlanan tüm kitaplarımız birçok dijital kitap kütüphanesinde PDF olarak da yayımlanmaktadır.
 • Ayrıca Amazon’dan satış ile bütün dünyaya açılma şansına da sahipsiniz.
 • Dağıtımcımız, Türkiye’nin en büyük dağıtımcılarından olan Emek Kitap’tır. Türkiye’nin her bir noktasındaki kitapçılar, dağıtımcımız olan Emek Kitap’tan kitaplarımızı talep eder ve bu talep doğrultusunda dağıtımcı kanalıyla %20’e varan indirimler ile kitap mağazalarındaki raflara ulaştırılır.
 • Ayrıca sadece dağıtım kanalımızdan değil, yayınevi olarak bizler de kitaplarımızı talep eden her kişi ve her kitapçıya diledikleri kadar gönderebiliyoruz.

Avantajlarımız

Biz, ilk baskından itibaren telif hakkı ödeyen bir yayıneviyiz.

 • Yazarlar ile kurulmuş olan bir yayınevi olduğumuz için emeklerinizin ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden diğer yayınevlerinden farklı olarak ilk baskıdan itibaren sizlere telif hakkınızı kitap olarak hemen gönderiyoruz.
 • 2. Baskıya geçen eseriniz için sizden hiçbir ücret talep etmediğimiz gibi 2. Baskıdan sonra satılan her bir kitabınız için de sizlere nakit olarak telif hakkı ödüyoruz.
 • Dijital dünyaya entegre olmuş yayınevimizin tüm kitapları, Google Books (Google Kitaplar) ile yaptığımız iş birliği sayesinde tam 66 ülkede, 66 farklı para birimi ile E-Book olarak yayımlanmaktadır.
 • Kitabınıza özel kitap tanıtım videoları hazırlayıp, tanınan kitap yorumcularına kitabınızı tanıtmasını istiyoruz.
 • Ve yine hazırlamış olduğumuz kitap tanıtım videolarımızı, Kırmızı Balon Yayınevi Youtube kanalından tüm Türkiye ve dünyaya duyuruyoruz.
 • Yayınevimizde, ”Okuma Köşesi” adlı kitap tanıtım köşemizi oluşturduk ve bu köşede yayımlamış olduğumuz kitapların edebi yönlerini ele alıp içlerinden önemli pasajları seslendiriyoruz. Ve bu videoları sosyal medya hesaplarımızda paylaşıp edebiyatseverler ile buluşturuyoruz. Ve yine bu seslendirmeleri Kırmızı Balon Yayınevi Youtube sayfasında paylaşıyoruz.
 • Kitap baskı paketlerimiz, imza günü etkinliklerimiz, yazar etkileşim programlarımız, yazara ve kitabına özel daha onlarca artı avantaj sağlayan daha birçok farklı hizmetlerimiz ile sizlerle birlikte büyüyoruz.

Dürüst yayıncılık, güven, emek gibi değerlere önem veren ve temel kaygısı ticaret değil, edebiyat olan bir yayıncılık politikası ile sizinle birlikte yürümekten mutluluk duyan bir aileyiz.

Detaylı bilgi için dosyanızı  kirmizibalonyayinevi@gmail.com  adresine gönderebilir,

0539 627 8100 numaralı hattı arayarak ya da WhatsApp’tan yazarak dilediğiniz konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.